Balandžio 25-26 dienomis, Švyturio arenoje vyks Europos karatė kiokušin jaunių (U16) ir jaunimo (U21) čempionatas. Šįkart dėmesio centre – U16 kumitė (kovų) rungties dalyviai.
Klaipėdos „Shodan“ mokykla į U16 kumitė varžybas deleguos 8 savo auklėtinius: Vanesą Kiesutę (iki 55 kg, treneriai Dominykas Juškevičius, Lukas Kubilius), Urtę Gedgaudaitę (per 65 kg, treneriai Gabrielius Stanevičius, L. Kubilius), Arną Černiauską (iki 50 kg, treneriai G. Stanevičius, L. Kubilius), Jokūbą Jundulą (iki 55 kg, treneriai Tautvydas Šniaukas, Asta Dauskurtė, L. Kubilius), Džiugą Zalepūgą (iki 55 kg, treneriai Dovydas Martišius, Vilius Lipnickas), Karolį Šlimą (iki 70 kg, treneriai Aivaras Baltmiškis, Laurynas Vaičikauskas), Dovydą Ambrazaitį (iki 75 kg, treneriai G. Stanevičius ir L. Kubilius) ir Žygintą Zabuką (iki 75 kg, treneriai T. Šniaukas, A. Dauskurtė ir L. Kubilius).
Praėjusiais metais Lenkijoje vykusiame Europos čempionate Lenkijoje „Shodan“ komanda jaunių U16 kumitė rungtyje iškovojo 1 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos apdovanojimus.
„Šiemet tikimės, kad namų sienos padės ir medalių turėsime gausiai bei visų spalvų. Visiems shodaniečiams tai bus debiutas Europos čempionate, tokio aukšto lygio varžybose dar nėra tekę startuoti. Nepaisant to nusiteikimas puikus, visi pasiruošę atiduoti visas jėgas ir siekti aukščiausių rezultatų“, – „Vakarų ekspresui“ sakė „Shodan“ klubo prezidentas Lukas Kubilius.
Šioje amžiaus grupėje jis išskyrė Jokūbą Jundulą, kuris turės galimybę pelnyti Europos čempionato medalius net trijose rungtyse: kumitė (kovų), kata (technikos demonstravimo rungtis) ir „Team kata“ (komandinė technikos demonstravimo rungtis).
„Jokūbas abiejose kata rungtyse tapo Lietuvos čempionu, o kovų rungtyje iškovojo vietą rinktinėje. Dviejose rungtyse startuos ir Urtė Gedgaudaitė, tapusi Lietuvos vicečempione kovų rungtyje bei iškovojusi vietą rinktinėje kartu su komanda “Team kata„ rungtyje“, – pasakojo L. Kubilius.
„Shodan“ auklėtiniai net 16 metų iš eilės yra stipriausia Lietuvos moksleivių komanda ir daugiausiai Lietuvos rinktinės narių, Europos čempionato prizininkų ruošiantis klubas Lietuvoje. Taigi, tikimasi, kad Klaipėdoje vyksiančiame Europos jaunių (U16) ir jaunimo (U21) čempionate jie pateisins savo lyderio vardą.
Tobulinasi užsienyje
Didelių ambicijų Europos jaunių ir jaunimo čempionate turi ir pirmasis Klaipėdoje 1996 metais įkurtas karatė kiokušin klubas „Okinava“.
Jau nuo 2010 metų Dianos Mačiūtės auklėtiniai U16, U18 ir U21 amžiaus grupėse kumitė rungtyje (kontaktinė kova) atstovauja Lietuvai tarptautiniuose ir Europos čempionatuose.
Sportininkai dalyvauja varžybose, keliaudami į įvairiausias pasaulio šalis: Lenkiją, Ispaniją, Bulgariją, Japoniją.
„Sporto klube “Okinava„ ugdomas perspektyvus ir išmintingas jaunimas, kuris ne tik pelno medalius Europos čempionatuose, tačiau ir baigia mokslus rinkdami valstybiniuose egzaminuose šimtukus, studijuodami keliauja į Japoniją ar net tampa kapitonais, gydytojais“, – sakė klubo „Okinava“ vadovė, pasaulio ir Europos čempionė Diana Mačiūtė. Ji didžiuojasi, jog Klaipėda – sportiškas kraštas, jame auga daug unikalių asmenybių.
Trenerė Diana užaugino stiprius kovotojus, kurie garsina Klaipėdos kraštą kiekvienais metais.
Šį kartą U16 amžiaus grupėje Lietuvos rinktinėje atstovaus Kristupas Tirkšliūnas, Lietuvos čempionate nugalėjęs net 5 varžovus ir užtikrintai nusipelnęs čempiono titulo.
„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad visose trijose rungtyse (kata, kumitė ir komandinė kata) varžysis okinavietis Nikas Kvasys, dviejose rungtyse (kata ir komandinėse kata) „Okinavai“ atstovaus Kajus Malinen, taip pat dviejose rungtyse (kumitė ir komandinė kata) – Paulius Zibalis, komandinėje kata rungtyje – Urtė Kaniavaitė, Armandas Čižauskas ir Vladas Beliauskas, kumitė rungtyje – Kristupas Tirkšliūnas.
„Okinavos“ sportininkų trenerės – Diana Mačiūtė ir Kristina Basova.
Kuo skiriasi taisyklės?
„Shodan“ klubo prezidentas L. Kubilius papasakojo, kuo skiriasi jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų kumitė (kovų) rungties taisyklės.
„Jaunių kumitė varžybose labiau akcentuojamas techniškumas. Yra naudojami šalmai, rankų, kelių ir korpuso apsaugos. Jauniai karatistai yra visiškai apsaugoti.
Pagrindinis tikslas yra tą jauną žmogų išugdyti iki suaugusiojo, kad jis patirtų kuo mažiau galimų sužeidimų, sužalojimų, traumų. Ypatingas dėmesys yra saugumui, kad nepatirtų galingų smūgių į galvos ar korpuso sritį.
Karatė yra patrauklus tuo, nes stengiamasi ugdyti charakterį, techniškumą, bent jau iki tol, kol vaikas subręsta ir tampa pilnametis.
O jaunimo kumitė varžybose taisyklės jau yra šiek tiek kitokios: tokios pat, kaip suaugusiųjų, tik jaunimas naudoja kojų apsaugas. Jau yra visiškas kontaktas, nėra apribojimų, kontrolės. Galimi nokautai, nokdaunai. Jaunimo grupės kovos tikrai yra tikrai patrauklios, nes yra daug kontakto, jėgos, techniškumo. Jos, manau, balandžio 26 dieną „Švyturio“ arenoje tikrai papuoš čempionatą”, – sakė L. Kubilius.
Tai, kad Klaipėdoje vyks Europos karatė kiokušin U16 ir U21 čempionatas – istorinis įvykis. Iki tol tokio rango karatė kiokušin pirmenybės mūsų mieste nėra vykusios.
„Tokia galimybė pamatyti geriausius Europos jaunuosius karatistus – išties neeilinė. Noriu padėkoti Klaipėdos miestui, kuris skyrė dalinį finansavimą, taip pat varžybos bendrai finansuojamos valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra. Kviečiu balandžio 25-26 dienomis klaipėdiečius atvykti į “Švyturio„ areną ir palaikyti savus sportininkus“, – kalbėjo L. Kubilius.
Į Klaipėdą sugužės net 18 šalių delegacijos, o kartu su sportininkais, treneriais, teisėjais ir lydinčiais asmenimis iš viso į Lietuvos pajūrį atvyks per 1 000 užsienio šalių svečių.
Visas straipsnis >